სამართალი, ჰუმანიტარული და სოციალური მეცნიერებები
სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი 2014 წელს დაარსდა. ფაკულტეტზე აკადემიური თავისუფლებისა და ინსტიტუციური ავტონომიურობის პირობებში, ხორციელდება საბაკალავრო, სამაგისტრო და მასწავლებლის მოსამზადებელი საგანმანათლებლო პროგრამები.
ფაკულტეტის ძირითადი მიზანი და ამოცანაა, სტუდენტებისთვის თანამედროვე სტანდარტების შესატყვისი და ხელმისაწვდომი განათლების მიცემა და ადგილობრივი თუ საერთაშორისო ბაზრის მზარდი მოთხოვნების შესაბამისი, მომავალზე ორიენტირებული, მაღალკვალიფიციური, კონკურენტუნარიანი სპეციალისტების მომზადება;
დაარსებიდან დღემდე ფაკულტეტზე არსებული პროგრამები მუდმივად ვითარდება. უნივერსიტეტში მოქმედი წესებიდან გამომდინარე, მუდმივად მიმდინარეობს პროგრამის განხორციელებაზე მონიტორინგი მათ შორის:
- სტუდენტების, დამსაქმებლების, კურსდამთავრებულების სისტემატიური გამოკითხვა;
- ბაზრის მოთხოვნების პერიოდული კვლევა;
- სალექციო პროცესზე დაკვირვება.
მიღებული უკუკავშირის შედეგად ხდება პროგრამებში ცვლილებების შეტანა და სასწავლო პროცესის გაუმჯობესება.
ფაკულტეტის წარმატების კიდევ ერთი ფაქტორი არის დარგში აღიარებული სპეციალისტები, მაღალკვალიფიციური აკადემიური პერსონალი, რომლებიც გამოირჩევიან მდიდარი პრაქტიკული გამოცდილებით, რაც უზრუნველყოფს სტუდენტების თეორიული ცოდნის პრაქტიკული ასპექტებით გაჯერებას.
ფაკულტეტი ატარებს ყოველწლიურ საერთაშორისო სამეცნიერო და სტუდენტურ კონფერენციებს, რაც უზრუნველყოფს ურთიერთობების გამყარებას ადგლობრივ და უცხოელ პარტნიორებთან. ასევე უზრუნველყოფს სტუდენტური ცხოვრების მუდმივად აქტიურ რეჟიმში ყოფნას.
ფაკულტეტზე შემოთავაზებული საგანმანათლებლო პროგრამებია:
- სამართლის საბაკალავრო პროგრამა;
- ფსიქოლოგიის საბაკალავრო პროგრამა;
- საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა;
- მასწავლებლების მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამა.
სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ბაზაზე 2015 წელს დაარსდა სამართლის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი, რომელიც გამოსცემს საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალს „სამართალი და მსოფლიო“. ინსტიტუტს გაფორმებული აქვს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები მსოფლიოს მასშტაბით მაღალი რეპუტაციის ანალოგიურ ორგანიზაციებთან და უნივერსიტეტებთან.
უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო პროგრამის ბაზაზე ფუნქციონირებს სამართლებრივი დახმარების ცენტრი. ცენტრში დასაქმებულები არიან საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები, რომლებიც გამოცდილი პრაქტიკოსი იურისტების დახმარებით უწევენ იურიდიულ კონსულტაციას დაინტერესებულ მხარეებს.
კლიენტების მოთხოვნის შესაბამისად ადგენენ სამართლებრივ დოკუმენტებს, სარჩელებს, მონაწილეობენ მოლაპარაკების პროცესში და ა.შ.
დაარსების დღიდან ცენტრმა უკვე გასწია 20-მდე იურიდიული კონსულტაცია, შეადგინა არაერთი სარჩელი და მოამზადა იურიდიული დოკუმენტები.

Law, Humanities and Social Sciences
The Faculty of Law, Humanities and Social Sciences was established in 2014. Bachelor's Degree, Master's Degree, Teacher Training programs are implemented at the faculty in terms of academic freedom and institutional autonomy.
The main task and objectives of the faculty are to provide students with the education, relevant to modern standards and to train future-oriented, highly qualified, competitive specialists in accordance with the growing demands of the local or international markets;
Since the foundation, programs at the faculty have been constantly developing. According to the rules of the university, the implementation of the program is constantly monitored, including:
• A systematic survey of students, employers, graduates;
• Periodic research of market demand;
• Observation of the lecture process.
As a result of the received feedback, amendments are made in the programs and the learning process is improved.
Another factor in the success of the Faculty is the highly qualified academic personnel, characterized by rich practical experience, which ensures the maturation of students' theoretical knowledge with practical aspects.
Annual international scientific and student conferences are held by the faculty which ensures strengthening the relations with domestic and foreign partners. It also ensures that students' lives to be constantly active.
The following educational programs are offered at the faculty:
For more information about the programs, see the link.
In 2015, the Scientific Research Institute of Law was established on the basis of the Faculty of Law, Humanities and Social Sciences, which publishes the international scientific journal "Law and the World". The institute has signed memorandums of cooperation with high-ranking analogous organizations and universities around the world.
The Legal Aid Center operates on the basis of the University Bachelor's Degree Program in Law. The center employs undergraduate students who, with the help of experienced practicing lawyers, provide legal advice to stakeholders. According to the request of clients, they prepare legal documents, lawsuits, participate in the negotiation process, etc.
Since its establishment, the center has already provided up to 20 legal consultations, filed a number of lawsuits, and prepared legal documents. One of the most important parts of the center's activities is constitutional legal proceedings. Students employed at the center prepare constitutional claims and the position of a court friend.