ანა ლოლიშვილმა 2012 წელს წარმატებით დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტი სტომატოლოგიის სპეციალობით, 2016 წლიდან დღემდე კი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტია.
2011-2012 წლებში სხვადასხვა კურსი აქვს გავლილი თურქეთის ორთოდონტიულ უნივერსიტეტსა და საბერძნეთის არისტოტელეს სახელობის სტომატოლოგიურ უნივერსიტეტში.
2009-2012 წლებში - სტომატოლოგიურ კლინიკა Dens-ში მუშაობდა, 2014-2017 წლებში კი სტომატოლოგისა და ყბა-სახის ქირურგის პოზიციას Dream Dental Group-ში იკავებდა.
პედაგოგიურ საქმიანობას 2012 წლიდან ეწევა, 2017 წლიდან კი ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის ინგლისურენოვან კათედრაზე ტოპოგრაფიული ანატომიის კურსს უძღვება.

In 2012, Ana Lolishvili successfully graduated from Tbilisi State University, Faculty of Medicine, majoring in Dentistry and since 2016 she has been a doctoral student at Ilia State University.
In 2011-2012 she took various courses at the Turkish Orthodontic University and the Aristotle Dental University in Greece.
In 2009-2012 - she worked at the Dental Clinic at Dens, and in 2014-2017 held the position of a dentist and Maxillofacial Surgeon at the Dream Dental Group.
Since 2012 she has been teaching and since 2017 has been leading a course in topographic anatomy at the English- language department of the Faculty of Medicine of the European University.
Since 2019, Anna has been a trainer at the Innovative Teaching Training Center of European University.