2004 წელს წარმატებით დაამთავრა „დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტი“ სამკურნალო განხრით. 2008 წელს პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიაში მოიპოვა დოქტორის ხარისხი. 2010 წელს მიენიჭა სახელმწიფო სერთიფიკატი მეანობა-გინეკოლოგიის სპეციალობთ.
2004-2007 წლებში მუშაობდა  თბილისის ექსპერიმენტულ სამშობიარო სახლში.
2013 - 2016 წლებში იყო მოწვეული ლექტორი პეტრე შოთაძის სახელობის სამედიცინო აკადემიაში. 2013-2019 წლებში იკავებდა მარკეტინგული ჯგუფის ხელმძღვანელის თანამდებობას  შ.პ.ს. „აისი მედში“.  2016-2019 წლებში იყო საქართველოს მედიცინის, ფარმაციის და სოციალური დაცვის მუშაკთა დამოუკიდებელი პროფესიული კავშირის, პირველადი ორგანიზაციის თავმჯდომარე.  2016-2018 წლებში საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, აკადემიური საბჭოს წევრი.
2016 წლიდან არის კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი. საქართველოს ექთნებისა და თანაშემწეების პროფესიული განვითარების ასოციაციის ტრენერი. 2018 წლიდან არის მოწვეული ლექტორი თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში. მას მონაწილეობა აქვს მიღებული სხვადასხვა საერთაშორისო კონფერენციებსა და ვორქშოპებში.
2019 წლიდან იკავებს ევროპის უნივერსიტეტის, მედიცინის ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველოფის მენეჯერის პოზიციას.

In 2004 she successfully graduated from "David Tvildiani Medical University" with a degree in medicine. In 2008 she was awarded a Doctor degree at Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy. In 2010 she was awarded a state certificate in obstetrics and gynecology.
From 2004-2007 she worked at the Tbilisi Experimental Maternity Hospital.
In 2013-2016 she was an invited lecturer at the Petre Shotadze Medical Academy. In 2013-2019 she held the position of Head of Marketing Group of Ltd. "Aisi Med". In 2016-2019 she was the chairwoman of the primary organization of the Independent Trade Union of Medicine, Pharmacy and Social Security Workers of Georgia, an Associate Professor of the Georgian National University in 2016-2018, a Member of the Academic Council.
Since 2016 she has been an invited lecturer at Caucasus International University, a trainer of the Association for Professional Development of Georgia Nurses and Assistants. Since 2018 she has been an invited lecturer at Tbilisi State Medical University. She has participated in various international conferences and workshops.
Since 2019 she has been holding the position of Quality Assurance Manager at the Faculty of Medicine of European University.
Since 2019, she has been a trainer at the Innovative Teaching Training Center of European University.